Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dwarf

7. 11. 2010

Trpaslíci (Dwarves)

Dwarves

rpaslíci z Ironforge jsou starobylá rasa robustních humanoidů, kteří žijí pod sněhovými čepicemi hor Khaz Modanu. Trpaslíci byli vždy spojenci Lidí. Libují si ve vyhlídkách bitev stejně jako v jejich vyprávění. Tato rasa je podle posledního „WoW sčítání lidu“ z února 2010 nejméně hratelnou rasou Aliance.Historie


toičtí trpaslíci strávili bezpočet generací těžbou pokladů z hlubin země. Trpaslíci zřídkakdy opouštěli bezpečí větrných vrcholů Dun Morogh. A když Orkové napadli Azeroth a vyrazili dobývat země Lidí, Elfů a Trpaslíků, nabídli se Trpaslíci, že vstoupí do Velké Aliance. Ukázali se jako velmi prospěšní spojenci.Nedávno Trpaslíci objevili řadu ruin, které by mohli být klíčem k jejich ztracenému dědictví. Veden k odhalení legendární pravdy o původu svého lidu, nařídil král Magni Bronzebeard změnit průmysl z těžařství (mining) a inženýrství (engineering) na archeologii. Magni také pomohl k vytvoření slavné Explorers' Guild, skupině která se celá věnuje tajemství starověkého světa a tím i legendární existence trpaslíků.Archeologie a průzkum


zhledem k nedávným objevům nekrytých fragmentů o jejich prastarém původu (například Discs of Norgannon v Uldamanu), prošli Trpaslíci významnou proměnou. Tento objev přesvědčil Trpaslíky, že byli stvořeni Titány z kamene, v době, kdy byl svět mladý. Cítí, že musí prozkoumávat svět a hledat tak další důkazy o jejich obrovském dědictví a znovu objevit skryté odkazy Titánů.


Za tímto účelem vyslali Trpaslíci archeologické týmy do všech koutů světa, v naději, že nahlédnou do jejich záhadné minulosti. Tyto cesty vedly k trpasličím nalezištím po celém světě, z nich některé slouží jako základny a některé jako „loviště“ pro nepřátele trpasličí rasy.Trpaslíci byli spojenci Lidí v Druh válce a přidali se k Alliance of Lordaeron, po invazi na jejich domovinu, Khaz Modan. Ukryti hluboko v jejich městské pevnosti, kde se jim podařilo přežít invazi Hordy a mor. Jsou rasou, která se dožívá vysokého věku a děti jsou vzácným požehnáním. Nyní v Ironforge žije něco kolem 60 000 Trapslíků.

Základní atributy

Povolání Strength Agility Stamina Intellect Spirit
Hunter
22
19
24
19
20
Paladin
24
16
25
19
20
Priest
22
16
23
21
22
Rogue
23
19
24
19
19
Warrior
25
16
25
19
19
Death Knight
113
69
100
28
41
Shaman
23
16
24
20
21
Mage
22
16
23
22
21
Warlock
25
16
22
21
21

Povolání


Hunter, Paladin, Priest, Rogue, Warrior, Death knight

Wotlk

, Mage, Shaman, Warlock

Cataclysm

Rasové znaky (Raciálky)


 • Find Treasure: Na minimapě Vám zobrazí poblíž ležící truhly a jiné poklady.
 • Frost Resistance: Znižuje šanci protivníka zasáhnout Vás Frost spellem o 2%.
 • Gun Specialization: Zvyšuje šanci na kritický z pistole o 1%.
 • Mace Specialization: Expertise s palcáty a obou-ručními palcáty zvýšen o 5.
 • Stoneform: Odstraňuje všechny poison, disease a bleed efekty. Zároveň zvyšuje Váš armor o 10% na osm sekund. 2 minuty cooldown.

  Důvody rasových znaků (raciálek)


  rpaslíci mohou využít jejich „hliněného dědictví“ aby se do stali do stavu, laikovi známému jako Stoneform. Nejen že učiní Trpaslíka krátkodobě odolnějším, ale také zahojí otevřené rány (bleed) a odstraní většinu jedů (poison) a infekcí (disease). Díky této raciálce přežilo již mnoho Trpaslíků.

  Vojáci Ironforge jsou často rekrutováni z řadových dělníků. Z tohoto důvodu je velice častá Gun a Mace Specialization. Také proto, že hlavním průmyslem je kovoobrábění, lov a vykopávky, chcete-li archeologie. Právě proto jsou již vysoce kvalifikovaní v práci s kladivem a práškem.

  Trpaslíci jsou přirozeně adaptováni na žití v chladném podnebí, o čemž svědčí i jejich podsaditá postava a poněkud hustší porost těla. Zkušení průvodci poznamenali, že mají mírnou odolnost proti mrazu.

  Od založení Explorers' League stoupl zájem o dobrodružství. Ať už k zjištění něčeho nového o jejich historii nebo jen za hledáním pokladů (Find Treasure) opustilo mnoho Trpaslíků své domovy.


  Ostatní informace

 • Startovní lokace: Coldridge Valley, Dun Morogh
 • Rasový mount: Beran (Ram)
 • Vládce: Král Magni Bronzebeard, Council of Three Hammers Cataclysm
 • Hlavní město: Ironforge
 • Jazyk(y): Dwarven, Common