Jdi na obsah Jdi na menu
 


Companions

 

Companions

Úvodyto postavičky slouží pouze jako

doplněk pro pobavení

, ale některé z nich mají své specifické rysy.Společníci nemůžou být nikým napadeni v klasickém slova smyslu, ale například

[Sleepy Willy]

zabíjí všelijaké tvory,

[Clockwork Rocket Bots]

bojují navzájem mezi sebou a díky

[Crashin' Thrashin' Robots]

můžete zažít spolu s vašimi spoluhráči takové mini PVP uvnitř hry. Společníci mají také určitý počet zdraví, o který mohou přijít plaváním v lávě, stáním v ohni nebo podobnými věcmi, které hráč neovlivní.Můžete vlastnit tolik non-combat petů, kolik jen budete chtít, protože se všichni uloží na své místo v archu vašeho charakteru a nebudou zabírat místo v inventáři.Blood Parrot

vyvolaný z

[Bloodsail Admiral's Hat]

a

Coyote Spirit

z

[Don Carlos' Famous Hat]

jsou výjimky, které nemůžete uskladnit v charakterovém archu, ale musíte je mít v inventáři nebo oblečené. Oba tyto kusy oblečení mají své vlastní statistiky, a proto nezmizí při vyvolání společníka. Z tohoto důvodu se tito dva mini-peti nepočítají do

achievementů

.Peddlefeet

vyvolaný vystřelením

[Silver Shafted Arrow]

se také řadí mezi výjimky, které se nezapočítává do

achievementů

.Můžete mít vyvolaného jen jednoho mini-peta, a když vyvoláte dalšího, první okamžitě zmizí.Když non-combat peta jednou vyvoláte, bude se snažit doprovázet vaši postavu na jejích cestách po herním světě (někteří se v tomto zdají být lepší, než jiní). Pokud seskočíte z nějakého výše položeného místa, může se stát, že váš společník neskočí za vámi, ale bude se to snažit zdlouhavě obejít. Pokud non-combat pet zůstane příliš pozadu za vaší postavou, tak na něj musíte chvíli počkat, ale jestli se ani tak neobjeví, musíte ho vyvolat znovu. Za opětovné vyvolávání společníka není žádná penalizace, protože např.

Tiny Snowman

je nepohyblivý a nemůže vás následovat.Pokud se teleportujete nebo využíváte nějaký dopravní prostředek, váš společník zmizí a je na vás, abyste ho znovu vyvolali. Jediné dva prostředky, na kterých vám non-combat pet nezmizí jsou; loď mezi

Teldrassilem

a

Darkshore

a vzducholoď mezi

Orgrimmarem

a

Thunder Bluffem

. Jestli zrušíte vašeho společníka a on zmizí, musíte si ho poté znovu přivolat. Někteří mini-peti se dají koupit pouze u jedné z frakcí. Společníky může získat z

questu

,

dropu

, jako

bonus

nebo se dají koupit u

prodavače

a v

aukci

(Auction House), kde najdete všemožné non-combat pety z celého světa za přijatelné ceny. Společníci z questů jsou “

bind on pickup

“ a nedají se prodat. Abyste mohl vyvolávat mini-pety, musíte se to nejdřív naučit (u každého společníka to lze jen jednou), což zabraňuje jejich duplikování a šizení ve sběru

achievementů

.
Ve hřeůvodně byli společníci ve hře jen estetickým doplňkem, ale postupem času začali zasahovat do hry.

[Disgusting Oozeling] vytváří "Disgusting Aura", která bude vaši postavu doprovázet na každém kroku. Tato aura redukuje vaši obranu a všechny resistence o 20. Také vaše barva se změní, bude zelená a budete vypadat jako otrávení.

Společníci nemůžou být neviditelní. Jestliže použijete neviditelnost a neodvoláte svého mini-peta, zaručeně odhalí vaši přítomnost.

  • V PvP váš může společník prozradit nepřátelům.
    • [Wolpertinger] může odhalit vaší polohu jen vašim spojencům a pro nepřátele (pokud nejsou opilí) zůstanete skrytí.
    • Během a krátce po eventu Love is in the Air můžete použít [Silver Shafted Arrow], abyste vaše oponenty označkovali společníkem s názvem Peddlefeet.
  • V PvE můžete využít společníků, když jste v hromadě mobů a nejde vás vidět. Mobové společníky nemají a vaši spoluhráči vás díky němu uvidí.


Létající společníky můžete poslat na váš cíl, a tím na sebe např. v PVP upozornit. Hodí se to, když potřebujete vyléčit a healer si vás nevšímá. Není to obvyklý způsob, jak na sebe upozornit, ale v nepřehledném boji se může hodit.

U [Ethereal Soul-Trader] můžete nakoupit některé užitečné itemy. Například jeden z nich, [Diluted Ethereum Essence] se náramně hodí v boji (ale oproti [Elixir of Detect Lesser Invisibility] je podstatně horší). Další položky jsou sada oděvů, díky které se můžete přestrojit za éterickou bytost, kuličky [Heavy Leather Ball], se kterýma si ve hře můžete hrát, [Ethereal Mutagen], který přemění vašeho non-combat peta v fleshbeast a [Ethereal Liqueur], což je alkoholický nápoj.
 

DěleníSpolečníci se dají dělit do osmi kategorií podle typu:


mam

Savci (Mammals)


V této kategorii najdeme nejrůznější zástupce savců, od králíků, přes kočky, až po prasátka.

bird

Ptáci (Birds)


Do této skupiny řadíme všechny ptáky, a každý hráč si zde přijde na své. Najdeme zde papoušky, sovy i kuřata.

rep

Plazi (Reptiles)


Někteří lidé dávají přednost plazům, před jinými druhy společníků a jestli jste jedním z nich, jsou tito zástupci právě pro vás.

aqua

Vodní (Aquatic)


Existují i vodní non-combat peti, se kterými bude radost trávit volný čas u vody i v ní.

inv

Bezobratlí (Invertebrates)


Jestli máte rádi malé a nenápadné stvoření, která se ráda plíží, jsou tihle bezobratlí živočichové právě pro vás.

myth

Mytičtí (Mythical)


Všichna humanoidní stvoření mytického původu, která žijí na Azerothu už od dávných dob, patří právě do této skupiny.

mech

Mechaničtí (Mechanical)


Každý engineer na Azerothu si může vytvořit svého vlastního společníka. Tito mini-peti mohou být hračky, ale i důmyslní roboti.

seas

Sezónní (Seasonal)


Ať je zima, jaro, léto či podzim, je čas sehnat si nějakého slavnostního non-combat peta, kterých je na každém eventu spousta.
 

AchievementsJak bylo již výše uvedeno, Blood Parrot ([Bloodsail Admiral's Hat]) a Coyote Spirit ([Don Carlos' Famous Hat]) jsou vyvoláváni z předmětů a nelze se je naučit vyvolávat, proto se do achivementů nepočítají. Toto platí i o [Crashin' Thrashin' Robot], kterého může vytvořit engineer, protože má cooldown.
 

Časově omezení společníciTyto non-combat pety můžete vlastnit jen dočasně a nejsou považováni za plnohodnotné společníky, i když se svými rysy mini-petům podobají. Většina z nich se pojí s nějakým questem. Třeba sirotek z Children's Week, Peddlefeet z [Silver Shafted Arrow] a Nass z questu mam [75] Kickin' Nass and Takin' Manes. Tito společníci se také nezapočítávají do achivementů. Když vyvoláte dočasného společníka, váš stávající zmizí.
 

Seznam společníků:Albino Snake, Ammen Vale Lashling, Ancona Chicken, Argent Gruntling, Argent Squire, Azure Whelpling, Baby Blizzard Bear, Bananas, Black Kingsnake, Black Tabby Cat, Blue Dragonhawk Hatchling, Blue Moth, Bombay Cat, Brown Prairie Dog, Brown Rabbit, Brown Snake, Calico Cat, Chuck, Clockwork Rocket Bot, Cobra Hatchling, Cockatiel, Cockroach, Core Hound Pup, Cornish Rex Cat, Crimson Snake, Crimson Whelpling, Curious Oracle Hatchling, Curious Wolvar Pup, Dark Whelpling, Darting Hatchling, Deviate Hatchling, Disgusting Oozeling, Dragon Kite, Dun Morogh Cub, Durotar Scorpion, Egbert, Elwynn Lamb, Emerald Whelpling, Enchanted Broom, Essence of Competition, Ethereal Soul-Trader, Father Winter's Helper, Firefly, Frosty, Ghostly Skull, Giant Sewer Rat, Golden Dragonhawk Hatchling, Golden Pig, Great Horned Owl, Green Wing Macaw, Grunty, Gryphon Hatchling, Gundrak Hatchling, Gurky, Hawk Owl, Hippogryph Hatchling, Hyacinth Macaw, Jade Tiger, Jubling, Kirin Tor Familiar, Leaping Hatchling, Lifelike Toad, Lil' K.T., Lil' Smoky, Little Fawn, Lucky, Lurky, Magical Crawdad, Mana Wyrmling, Mechanical Chicken, Mechanical Squirrel, Mechanopeep, Mini Diablo, Mini Tyrael, Miniwing, Mojo, Mr. Chilly, Mr. Wiggles, Muckbreath, Mulgore Hatchling, Murkimus the Gladiator, Murky, Nether Ray Fry, Netherwhelp, Obsidian Hatchling, Onyxian Whelpling, Orange Tabby Cat, Panda Cub, Pandaren Monk, Peanut, Peddlefeet, Pengu, Perky Pug, Pet Bombling, Phoenix Hatchling, Pint-Sized Pink Pachyderm, Plump Turkey, Poley, Proto-Drake Whelp, Purple Jade Leopard, Ravasaur Hatchling, Razormaw Hatchling, Razzashi Hatchling, Red Dragonhawk Hatchling, Red Moth, Rocket Chicken, Scorchling, Sen'jin Fetish, Senegal, Shimmering Wyrmling, Siamese Cat, Silver Dragonhawk Hatchling, Silver Pig, Silver Tabby Cat, Sinister Squashling, Smolderweb Hatchling, Snarly, Snowshoe Rabbit, Spectral Tiger Cub, Speedy, Spirit of Competition, Spirit of Summer, Spring Rabbit, Sprite Darter Hatchling, Stinker, Strand Crawler, Teldrassil Sproutling, Tickbird Hatchling, Tiny Green, Tiny Red Dragon, Tiny Snowman, Tiny Sporebat, Tirisfal Batling, Toothy, Toxic Wasteling, Tranquil Mechanical Yeti, Tree Frog, Tuskarr Kite, Vampiric Batling, Warbot, Westfall Chicken, Whiskers the Rat, White Kitten, White Moth, White Tickbird Hatchling, Willy, Wind Rider Cub, Winter Reindeer, Winter's Little Helper, Wolpertinger, Wood Frog, Worg Pup, Yellow Moth, Zergling.
 

Galerie společníků:ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp ncp